Dziś jest środa 29 listopada

Piękna, pełna pasji, ambicji i charakteru historia klubu Naprzód Stare Babice, sięga końca lat 70, a dokładnie 29 lipa a 1979 roku, kiedy na zebraniu założycielskim podjęto uchwałę o założeniu klubu, jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej w gminie Stare Babice. W zarządzie zasiadali pasjonaci, zagorzali kibice i propatorzy sportu:Bogdan Miedziński, Edward Goraj, Tomasz Wroniewski, Michał Dominiak, Tadeusz Jakubowski, Leszek Pawłowski, Jerzy Kamiński, Wiesław Milewski, Grzegorz Żółtowski, Andrzej Karczmarek, Mariola Dudzińska, Tomasz Barszczewski, Zdzisław Żurawski, Janusz Berkowski i Krzysztof Roszczyk.


Klub zaczął od rozgrywek B-klasy. Za rozwój odpowiadał trener Janusz Strzeszewski, którego po roku zastąpił Jerzy Pisarski. Klub startował od zera, miał tylko pomysł i baraki, które dzięki współpracy z miejscową społecznością zostały wyremontowane w tak zwanym czynie społecznym.

Również dzięki pomocy gminy i Stowarzyszenia, klub zakupił na użytek własny i zewnętrzny ciągnik, autobus, samochody marki Żuk i Nysa (na tamte czasy ekskluzywne i trudnodostępne pojazdy), dzięki czemu mógł na nich zarabiać i przeznaczać pozyskane środki na rozwój sportu.

 Sukcesem Stowarzyszenia było wychowanie utalentowanych sportowców, m.in. Martyny Poprzeczko, która dwukrotnie zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Europy, czy awans i gra klubu Naprzód Zielonki (ówczesna nazwa) w IV lidze.

W tym momencie Gminny Klub Sportowy Naprzód Stare Babice występuje na zapleczu IV ligi i posiada 12 grup młodzieżowych. Na czele zarządu stoi prezes  Marek Kamiński, Wiceprezesem jest Rafał Lubelski


Na zakończenie, chcieliśmy, jako klub Naprzód Stare Babice, podziękować wszystkim działaczom, prezesom, sportowcom, starostom, rodzicom, kibicom i wielu, wielu innym OSOBOM (!!!) za poświęcony czas i trud włożony w rozwój klubu i propagowanie sportu w Gminie Stare Babice. Będziemy starać się, żeby ta historia miała dalszy, optymistyczny ciąg.